BarnehageProfilen  ..... Regionale nøkkeltall for barnehagesektoren                                                                       Oppdateringer    Hjelp
Skip Navigation Links
Ansatte/Kompetanse  > Ansatte etter type virksomhet og type stilling > Benchmarking
Denne modulen rangerer regionene etter antall ansatte i barhehagesektoren - etter type virksomhet og type stilling.
Tabell 1 rangerer regionene etter antall og andel ansatte i basisvirksomhet og annen virksomhet..
Tabell 2 rangerer regionene etter antall og andel ansatte i ulike stillingstyper.
Moduler som belyser struktur og utvikling i regionene etter de samme kjennemerker finnes fra menyen i høyre spalte.
  Skip Navigation Links
DinRegion
Benchmarking
.
.
.
     
Velg type region  >>>
  Velg fylke >>>
 
  << Modulen åpner med å rangere alle landets kommuner. Hvis du vil se bare kommuner i ett fylke velger du fylke i valgboksen til venstre. For å rangere fylker, landsdeler storbyer, regioner velger du det under type region.
     
Tab 1. Antall barn i barnehage og dekningsgrad. 2012. Valgt region
Region 
Antall ansatte 
Andel ansatte. Prosent 
I alt 
Basis virksomhet 
Ikke basis virksomhet 
Basis virksomhet (Descending)
Ikke basis virksomhet 
Kåfjord27270100,00,0
Namsskogan16160100,00,0
Utsira440100,00,0
Kvitsøy990100,00,0
Bykle19190100,00,0
Skjåk29290100,00,0
Aremark15150100,00,0
Eidskog7271198,61,4
Nord-Odal6665198,51,5
Marnardal4443197,72,3
Øystre Slidre4241197,62,4
Siljan3837197,42,6
Sør-Odal9592396,83,2
Norddal2827196,43,6
Nissedal2726196,33,7
Meldal5250296,23,8
Sandøy2423195,84,2
Valle2221195,54,5
Skodje8783495,44,6
Sør-Aurdal4341295,34,7
Rollag2019195,05,0
Vega1918194,75,3
Eidfjord1918194,75,3
Hjelmeland6965494,25,8
Ibestad1716194,15,9
Storfjord3230293,86,3
Åseral1615193,86,3
Jondal1514193,36,7
Selje4441393,26,8
Torsken1413192,97,1
Lødingen2826292,97,1
Malvik2382211792,97,1
Holtålen2826292,97,1
Våler4239392,97,1
Søndre Land8175692,67,4
Måsøy1312192,37,7
Tysnes3835392,17,9
Austevoll10193892,17,9
Herøy2523292,08,0
Vaksdal5046492,08,0
Ski4684303891,98,1
Samnanger4945491,88,2
Sagene6235725191,88,2
Hjartdal2422291,78,3
Tinn10899991,78,3
Flå1211191,78,3
Ullensaker6305775391,68,4
Sund1391271291,48,6
Hof4642491,38,7
Etne6862691,28,8
Sykkylven1351231291,18,9
Austrheim5651591,18,9
Gjerdrum1221111191,09,0
Haram1441311391,09,0
Tydal1110190,99,1
Grünerløkka7837117290,89,2
Elverum3262963090,89,2
Sørum2932662790,89,2
Sula1661501690,49,6
Aurland3128390,39,7
Skaun1501351590,010,0
Osen2018290,010,0
Os3583223689,910,1
Ringebu7971889,910,1
Røyken3423073589,810,2
Søndre Nordstrand5474905789,610,4
Nordstrand8707799189,510,5
Alta3723333989,510,5
Nesodden3503133789,410,6
Rennesøy1131011289,410,6
Midsund4742589,410,6
Nittedal4273814689,210,8
Hasvik1816288,911,1
Namdalseid2724388,911,1
Snillfjord1816288,911,1
Risør108961288,911,1
Skedsmo7897018888,811,2
Lillehammer4293804988,611,4
Kautokeino6154788,511,5
Bjerkreim6154788,511,5
Askøy6165457188,511,5
Bjugn7869988,511,5
Hemne7869988,511,5
Luster95841188,411,6
Kvæfjord4338588,411,6
Hemsedal4338588,411,6
Songdalen111981388,311,7
Evenes1715288,211,8
Roan1715288,211,8
Aure5145688,211,8
Askvoll5145688,211,8
Kvam1441271788,211,8
Bjerke5494846588,211,8
Overhalla7667988,211,8
Ålesund8027079588,211,8
Nes2862523488,111,9
Frogner6816008188,111,9
Gjøvik4373855288,111,9
Meland1591401988,111,9
Spydeberg92811188,012,0
Grorud3593164388,012,0
Tranøy2522388,012,0
Øyer7566988,012,0
Folldal2522388,012,0
Eidsberg1741532187,912,1
Lunner1571381987,912,1
Frogn2462163087,812,2
Harstad4153645187,712,3
Moss4674095887,612,4
Vestby2812463587,512,5
Hammerfest2081822687,512,5
Vardø2421387,512,5
Berg1614287,512,5
Røst87187,512,5
Selbu80701087,512,5
Ullensvang6456887,512,5
Krødsherad4035587,512,5
Drammen97585312287,512,5
Molde3913424987,512,5
Sogndal1421241887,312,7
Skånland4741687,212,8
Frosta4741687,212,8
Sømna3934587,212,8
Stryn1481291987,212,8
Masfjorden3127487,112,9
Fjaler5447787,013,0
Nordre Aker1 2041 04715787,013,0
Ås3292864386,913,1
Vestre Toten1831592486,913,1
Bømlo2432113286,813,2
Gaular5346786,813,2
Solund1513286,713,3
Hurum1501302086,713,3
Oppdal1271101786,613,4
Stjørdal4503896186,413,6
Bygland2219386,413,6
Våler95821386,313,7
Målselv102881486,313,7
Oslo10 9309 4221 50886,213,8
Kongsvinger2392063386,213,8
Ulstein1661432386,113,9
Sunndal101871486,113,9
Vestre Aker93680613086,113,9
Høylandet3631586,113,9
Giske1721482486,014,0
Oppegård4864186886,014,0
Lurøy5043786,014,0
Tingvoll5043786,014,0
Østensjø89777112686,014,0
Klæbu1281101885,914,1
Bremanger71611085,914,1
Nærøy85731285,914,1
Hobøl85731285,914,1
Rana4293686185,814,2
Grong4942785,714,3
Meråker3530585,714,3
Ørsta1961682885,714,3
Hyllestad2118385,714,3
Odda112961685,714,3
Nordre Land112961685,714,3
Løten105901585,714,3
Bardu90771385,614,4
Lørenskog6075198885,514,5
Askim2622243885,514,5
Trondheim3 3632 87548885,514,5
Hvaler6253985,514,5
Lindås2892474285,514,5
Naustdal5547885,514,5
Nome96821485,414,6
Fusa75641185,314,7
Nedre Eiker3953375885,314,7
Leirfjord3429585,314,7
Vikna95811485,314,7
Vik5446885,214,8
Nordkapp4740785,114,9
Birkenes114971785,114,9
Surnadal107911685,015,0
Kvalsund2017385,015,0
Vadsø100851585,015,0
Salangen4034685,015,0
Seljord6051985,015,0
Søgne1991693084,915,1
Drangedal5345884,915,1
Rendalen3328584,815,2
St. Hanshaugen6165229484,715,3
Time4063446284,715,3
Åmot85721384,715,3
Andebu98831584,715,3
Åmli2622484,615,4
Grue65551084,615,4
Kristiansund4213566584,615,4
Enebakk1941643084,515,5
Herøy1801522884,415,6
Levanger4113476484,415,6
Asker1 06589816784,315,7
Rissa102861684,315,7
Nesseby1916384,215,8
Fyresdal1916384,215,8
Røros88741484,115,9
Etnedal2521484,016,0
Bergen4 5213 79672584,016,0
Midtre Gauldal106891784,016,0
Vanylven5647983,916,1
Vestnes118991983,916,1
Kongsberg4954158083,816,2
Bodø87273114183,816,2
Orkdal2101763483,816,2
Karlsøy3731683,816,2
Lom3731683,816,2
Rauma117981983,816,2
Stord3502935783,716,3
Øvre Eiker2882414783,716,3
Gloppen110921883,616,4
Eidsvoll4283577183,416,6
Kvinnherad2532114283,416,6
Moskenes1210283,316,7
Værøy1210283,316,7
Sørfold3025583,316,7
Stranda78651383,316,7
Flora2101753583,316,7
Hægebostad3025583,316,7
Iveland3630683,316,7
Gjerstad3630683,316,7
Os3630683,316,7
Stor-Elvdal4235783,316,7
Rælingen3172645383,316,7
Ullern68056611483,216,8
Vågsøy113941983,216,8
Hole113941983,216,8
Sauda89741583,116,9
Halden4623847883,116,9
Brønnøy1361132383,116,9
Tysvær2011673483,116,9
Nannestad1941613383,017,0
Hareid94781683,017,0
Rygge2231853883,017,0
Kristiansand1 5771 30826982,917,1
Fitjar4134782,917,1
Flekkefjord1641362882,917,1
Hurdal4134782,917,1
Froland111921982,917,1
Verran3529682,917,1
Fet2041693582,817,2
Karmøy77964513482,817,2
Rakkestad116962082,817,2
Aurskog-Høland2722254782,717,3
Lærdal4638882,617,4
Lier4543757982,617,4
Horten4763938382,617,4
Sel86711582,617,4
Kviteseid4033782,517,5
Kragerø1541272782,517,5
Tokke57471082,517,5
Porsgrunn56846810082,417,6
Tønsberg69857512382,417,6
Sola60950110882,317,7
Førde3272695882,317,7
Vågå62511182,317,7
Lindesnes107881982,217,8
Halsa2823582,117,9
Osterøy112922082,117,9
Audnedal2823582,117,9
Voss2462024482,117,9
Lund67551282,117,9
Hemnes89731682,018,0
Re1891553482,018,0
Stovner4103367482,018,0
Namsos2772275081,918,1
Klepp4363577981,918,1
Åfjord55451081,818,2
Leikanger4436881,818,2
Kvinesdal99811881,818,2
Vefsn2301884281,718,3
Gamle Oslo87371316081,718,3
Vinje76621481,618,4
Lillesand2221814181,518,5
Ørskog4335881,418,6
Sirdal4335881,418,6
Notodden2041663881,418,6
Fredrikstad1 18096022081,418,6
Svelvik91741781,318,7
Modalen1613381,318,8
Eigersund2662165081,218,8
Alstahaug122992381,118,9
Sandnes1 4731 19527881,118,9
Radøy90731781,118,9
Hamarøy3730781,118,9
Jølster74601481,118,9
Høyanger74601481,118,9
Lardal3730781,118,9
Bærum2 5012 02747481,019,0
Rennebu4234881,019,0
105852081,019,0
Vestre Slidre4234881,019,0
Alvdal4234881,019,0
Hadsel1251012480,819,2
Forsand2621580,819,2
Sigdal52421080,819,2
Trøgstad78631580,819,2
Bindal3125680,619,4
Melhus3412756680,619,4
Nordreisa98791980,619,4
Aukra67541380,619,4
Lenvik2311864580,519,5
Lesja4133880,519,5
Lyngen51411080,419,6
Averøy107862180,419,6
Fjell51841610280,319,7
Frøya76611580,319,7
Østre Toten2271824580,219,8
Hamar50340310080,119,9
Beiarn1512380,020,0
Vevelstad108280,020,0
Agdenes2520580,020,0
Gjemnes4536980,020,0
Eide60481280,020,0
Stordal2016480,020,0
Fedje108280,020,0
Dovre3528780,020,0
Råde105842180,020,0
Skiptvet65521380,020,0
Marker50401080,020,0
Haugesund62850212679,920,1
Sande1541233179,920,1
Ringerike4363488879,820,2
Skien82065416679,820,2
Sør-Varanger1921533979,720,3
Sandefjord77561715879,620,4
Øygarden98782079,620,4
Lyngdal1811443779,620,4
Vindafjord1711363579,520,5
Stange3422727079,520,5
Finnøy83661779,520,5
Steinkjer4103268479,520,5
Randaberg2051634279,520,5
Gran2141704479,420,6
Rødøy2419579,220,8
Bamble2141694579,021,0
Lebesby1915478,921,1
Flakstad1915478,921,1
Vennesla2662105678,921,1
Gausdal95752078,921,1
Nøtterøy3943118378,921,1
Sortland1851463978,921,1
Hitra71561578,921,1
Sarpsborg86167918278,921,1
Åsnes85671878,821,2
Dønna3326778,821,2
Ballangen47371078,721,3
Eid122962678,721,3
Alna90270919378,621,4
Berlevåg1411378,621,4
Balestrand2822678,621,4
Farsund1721353778,521,5
Verdal2822216178,421,6
Sokndal60471378,321,7
Tjøme60471378,321,7
Gjesdal2481945478,221,8
Leksvik78611778,221,8
3993128778,221,8
Gildeskål4132978,022,0
Snåsa4132978,022,0
Tynset123962778,022,0
Ringsaker60947513478,022,0
Tvedestrand109852478,022,0
Nes59461378,022,0
Grimstad4403439778,022,0
Bjarkøy97277,822,2
Røyrvik97277,822,2
Bokn1814477,822,2
Nord-Fron90702077,822,2
Suldal89692077,522,5
Båtsfjord3124777,422,6
Rindal3124777,422,6
Balsfjord97752277,322,7
Inderøy1311013077,122,9
Porsanger61471477,023,0
Sørreisa61471477,023,0
Sauherad74571777,023,0
Årdal87672077,023,0
Gamvik1310376,923,1
Hattfjelldal2620676,923,1
Nesset65501576,923,1
Flesberg52401276,923,1
Larvik74957617376,923,1
Gulen56431376,823,2
Ørland86662076,723,3
Modum2321785476,723,3
Volda1891454476,723,3
Karasjok47361176,623,4
Saltdal81621976,523,5
Fræna1661273976,523,5
Meløy127973076,423,6
Trysil110842676,423,6
Nesna3829976,323,7
Narvik3252487776,323,7
Holmestrand1811384376,223,8
Steigen42321076,223,8
Stavanger2 7952 12367276,024,0
Skjervøy54411375,924,1
Stokke2281735575,924,1
Tolga3325875,824,2
Sande41311075,624,4
Arendal87766321475,624,4
Ål94712375,524,5
Nore og Uvdal49371275,524,5
Vegårshei53401375,524,5
Mandal2932217275,424,6
Øksnes65491675,424,6
Nord-Aurdal97732475,324,7
Vestvågøy1971484975,124,9
Leka86275,025,0
Flatanger2015575,025,0
Ulvik2015575,025,0
Sør-Fron60451575,025,0
Tromsø1 5811 17440774,325,7
Grane3123874,225,8
Fauske1621204274,125,9
Hornindal2720774,125,9
Strand2712007173,826,2
Kvænangen1914573,726,3
Tysfjord38281073,726,3
Gol83612273,526,5
Tana49361373,526,5
Vågan1731274673,426,6
Granvin1511473,326,7
Evje og Hornnes67491873,126,9
Vang37271073,027,0
Lierne2216672,727,3
Dyrøy1813572,227,8
Lavangen2518772,028,0
Andøy82592372,028,0
Jevnaker121873471,928,1
Loppa1410471,428,6
Fosnes1410471,428,6
Engerdal2115671,428,6
Hol78552370,529,5
Tjeldsund2316769,630,4
39271269,230,8
Sveio143994469,230,8
Træna96366,733,3
Rømskog128466,733,3
Gratangen2113861,938,1
Smøla39221756,443,6
Mosvik0000,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: BarnehageProfilen
  Andel ansatte i basisvirksomhet. 2012
The chart showing Private series.
     
Tabell 2. Ansatte i basisvirksomhet etter stillingstype. Antall og prosentandel. 2012
Region 
Antall ansatte i basisvirksomhet 
Andel ansatte i basisvirksomhet 
I alt 
Styrere 
Ped-ledere 
Assis-tenter 
Styrere 
Ped-ledere (Descending)
Assis-tenter 
Træna613216,750,033,3
Flora1751683769,147,443,4
Dovre28213137,146,446,4
Lesja33315159,145,545,5
Gjerstad30213156,743,350,0
Sirdal35215185,742,951,4
Bykle1928910,542,147,4
Bjugn69429365,842,052,2
Stryn12914546110,941,947,3
Orkdal1761173926,341,552,3
Ørland66527347,640,951,5
Sørreisa475192310,640,448,9
Tokke475192310,640,448,9
Loppa1024420,040,040,0
Åseral151686,740,053,3
Ski430291712306,739,853,5
Spydeberg81632437,439,553,1
Kvinnherad21113831156,239,354,5
Sunndal87734468,039,152,9
Tysvær1671365897,838,953,3
Rakkestad96937509,438,552,1
Gratangen1335523,138,538,5
Solund131577,738,553,8
Nissedal26110153,838,557,7
Moss4094115621210,038,151,8
Vardø2128119,538,152,4
Valle2128119,538,152,4
Eidskog71527397,038,054,9
Sauda74428425,437,856,8
Svelvik74528416,837,855,4
Gjerdrum111742626,337,855,9
Sør-Fron45417248,937,853,3
85632477,137,655,3
Gamle Oslo713582683878,137,654,3
Lierne1626812,537,550,0
Rømskog813412,537,550,0
Ås286201071597,037,455,6
Vestby24618921367,337,455,3
Porsgrunn468351752587,537,455,1
Åsnes678253411,937,350,7
Seljord51419287,837,354,9
Hole94835518,537,254,3
Gjøvik385341432088,837,154,0
Mandal22118821218,137,154,8
Kautokeino547202713,037,050,0
Vang274101314,837,048,1
Nes25220931397,936,955,2
Kongsvinger20612761185,836,957,3
Tønsberg575532123109,236,953,9
Rollag1947821,136,842,1
Sandnes1195804406756,736,856,5
Nedre Eiker337211241926,236,857,0
Notodden16619618611,436,751,8
Songdalen98836548,236,755,1
Sula1501055856,736,756,7
Vennesla21019771149,036,754,3
Frosta41315237,336,656,1
Skien654522393638,036,555,5
Trøgstad63523357,936,555,6
Sørum26622971478,336,555,3
Trondheim28753181 0481 50911,136,552,5
Stokke1731463968,136,455,5
Eidsvoll357211302065,936,457,7
Granvin111469,136,454,5
Flå111469,136,454,5
Frogner600492183338,236,355,5
Sortland14615537810,336,353,4
Fjell416351512308,436,355,3
Re1551456859,036,154,8
Karasjok364131911,136,152,8
Leikanger36313208,336,155,6
Gjesdal19414701107,236,156,7
Asker898703245047,836,156,1
Hægebostad2529148,036,056,0
Enebakk1641459918,536,055,5
Øygarden78428465,135,959,0
Overhalla67424396,035,858,2
Sandefjord6176422133210,435,853,8
Lier375271342147,235,757,1
Fredrikstad960773435408,035,756,3
Hammerfest18215651028,235,756,0
Grong425152211,935,752,4
Hitra56520318,935,755,4
Ørsta1681360957,735,756,5
Meland1401250788,635,755,7
Råde84730478,335,756,0
Nittedal381221362235,835,758,5
Rygge18513661067,035,757,3
Horten393391402149,935,654,5
Skaun1351348749,635,654,8
Bjerke484481722649,935,554,5
Bergen37963061 3472 1438,135,556,5
Lenvik18615661058,135,556,5
Klæbu1101039619,135,555,5
Lørenskog519381842977,335,557,2
St. Hanshaugen522371853007,135,457,5
Larvik576462043268,035,456,6
Os322201141886,235,458,4
Nannestad1611057946,235,458,4
Nome82629477,335,457,3
Ringerike348301231958,635,356,0
Salangen345121714,735,350,0
Sømna345121714,735,350,0
Verdal22119781248,635,356,1
Fitjar344121811,835,352,9
Askøy545341923196,235,258,5
Grorud316281111778,935,156,0
Søndre Nordstrand490361722827,335,157,6
Kristiansand13081144597358,735,156,2
Rana368261292137,135,157,9
Hornindal20271110,035,055,0
Vegårshei40314237,535,057,5
Sande1231043708,135,056,9
Skodje83529496,034,959,0
Andebu83629487,234,957,8
Søgne1691459968,334,956,8
Marnardal43315257,034,958,1
Herøy1521053896,634,958,6
Finnøy667233610,634,854,5
Alta333281161898,434,856,8
Osterøy92832528,734,856,5
Audnedal2328138,734,856,5
Bodø731692544089,434,755,8
Frogn21615751266,934,758,3
Drammen853592964986,934,758,4
Voss202257010712,434,753,0
Eidsberg153953915,934,659,5
Holtålen26391411,534,653,8
Skiptvet52418307,734,657,7
Bømlo21113731256,234,659,2
Stange27222941568,134,657,4
Luster8411294413,134,552,4
Brønnøy11312396210,634,554,9
Verran293101610,334,555,2
Skjåk293101610,334,555,2
Stord293261011668,934,556,7
Giske148951886,134,559,5
Frøya618213213,134,452,5
Skedsmo701402414205,734,459,9
Alstahaug9911345411,134,354,5
Nord-Fron707243910,034,355,7
Hemsedal38213235,334,260,5
Øystre Slidre41414239,834,156,1
Ullensaker577451973357,834,158,1
Rælingen26416901586,134,159,8
Østre Toten18217621039,334,156,6
Porsanger47416278,534,057,4
Time344251172027,334,058,7
Andøy599203015,333,950,8
Sarpsborg679512303987,533,958,6
Sogndal1241042728,133,958,1
Nesodden313311061769,933,956,2
Karmøy645422183856,533,859,7
Sagene5726819331111,933,754,4
Ulstein1431148847,733,658,7
Tromsø117413739464311,733,654,8
Malvik22117741307,733,558,8
Melhus27519921646,933,559,6
Båtsfjord2428148,333,358,3
Måsøy121478,333,358,3
Storfjord303101710,033,356,7
Evenes1525813,333,353,3
Beiarn121478,333,358,3
Vega18261011,133,355,6
Flatanger1525813,333,353,3
Roan1535720,033,346,7
Åfjord45415268,933,357,8
Eide48416288,333,358,3
Midsund42314257,133,359,5
Sykkylven123941737,333,359,3
Hareid78526476,433,360,3
Masfjorden27391511,133,355,6
Ulvik151596,733,360,0
Forsand2117134,833,361,9
Bjerkreim54318335,633,361,1
Eigersund21617721277,933,358,8
Lyngdal1441448829,733,356,9
Iveland30210186,733,360,0
Kviteseid334111812,133,354,5
Hof42314257,133,359,5
Øyer66622389,133,357,6
Aremark151596,733,360,0
Oslo94228303 1385 4548,833,357,9
Nordre Aker1047923476088,833,158,1
Kvam1271142748,733,158,3
Molde342271132027,933,059,1
Strand20013661216,533,060,5
Målselv889295010,233,056,8
Grimstad343301132008,732,958,3
Grünerløkka711472334316,632,860,6
Elverum29620971796,832,860,5
Grue55518329,132,758,2
312211021896,732,760,6
Øksnes495162810,232,757,1
Evje og Hornnes49316306,132,761,2
Lillesand18113591097,232,660,2
Askim22415731366,732,660,7
Røyken307301001779,832,657,7
Rissa869284910,532,657,0
Bamble16913551017,732,559,8
Sola501331633056,632,560,9
Randaberg1631353978,032,559,5
Nøtterøy311251011858,032,559,5
Lindås24720801478,132,459,5
Rennebu34311208,832,458,8
Flekkefjord1361344799,632,458,1
Vestre Slidre34311208,832,458,8
Gran17015551008,832,458,8
Alvdal34311208,832,458,8
Vestnes99932589,132,358,6
Hurum1301242769,232,358,5
Oppegård418331352507,932,359,8
Eid96831578,332,359,4
Kongsberg415371342448,932,358,8
Etne62420386,532,361,3
Vinje628203412,932,354,8
Løten90829538,932,258,9
Nordstrand779692504608,932,159,1
Hvaler53417327,532,160,4
Haram1311242779,232,158,8
Meldal50416308,032,060,0
Aurskog-Høland22519721348,432,059,6
Ullern5666518132011,532,056,5
Birkenes97831588,232,059,8
Fet16912541037,132,060,9
Sokndal47315296,431,961,7
Tjøme47315296,431,961,7
Vestre Aker806622574877,731,960,4
Holmestrand1381344819,431,958,7
Surnadal9116294617,631,950,5
Tranøy22371213,631,854,5
Oppdal11015356013,631,854,5
Volda14515468410,331,757,9
Skjervøy415132312,231,756,1
Hadsel10112325711,931,756,4
Ålesund707492244346,931,761,4
Rennesøy101532645,031,763,4
Stjørdal3894412322211,331,657,1
Steinkjer3263410318910,431,658,0
Kvæfjord384122210,531,657,9
Lillehammer380301202307,931,660,5
Hamar403371272399,231,559,3
Stavanger21231646691 2907,731,560,8
Hemnes73723439,631,558,9
Hobøl7310234013,731,554,8
Kragerø12714407311,031,557,5
Aukra54417337,431,561,1
Selbu70622428,631,460,0
Averøy86827519,331,459,3
Vefsn18816591138,531,460,1
Klepp357281122177,831,460,8
Vågå516162911,831,456,9
Årdal67621409,031,359,7
Haugesund502391573067,831,361,0
Ibestad1625912,531,356,3
Gildeskål325101715,631,353,1
Snåsa324101812,531,356,3
Stordal1615106,331,362,5
Odda96830588,331,360,4
Risør9610305610,431,358,3
Fyresdal1615106,331,362,5
Tynset96430624,231,364,6
Halden3844012022410,431,358,3
Alna709662214229,331,259,5
Drangedal45414278,931,160,0
Vestvågøy14819468312,831,156,1
Harstad3645611319515,431,053,6
Nesna29391710,331,058,6
Ringebu71522447,031,062,0
Vågsøy94729587,430,961,7
Fauske12013377010,830,858,3
Vestre Toten1591349978,230,861,0
Torsken1324715,430,853,8
Dyrøy131487,730,861,5
Lødingen26381511,530,857,7
Bærum20272176231 18710,730,758,6
Sund127939797,130,762,2
Øvre Eiker24121741468,730,760,6
Inderøy10112315811,930,757,4
Lindesnes889275210,230,759,1
Balsfjord7510234213,330,756,0
Gausdal75723459,330,760,0
Saltdal62619379,730,659,7
Narvik24824761489,730,659,7
Rauma98930599,230,660,2
Tana366111916,730,652,8
Østensjø771642354728,330,561,2
Arendal663602024019,030,560,5
Herøy2327148,730,460,9
Hemne697214110,130,459,4
Gloppen9210285410,930,458,7
Gaular46414288,730,460,9
Vik466142613,030,456,5
Nes466142613,030,456,5
Kristiansund356221082266,230,363,5
Sveio99830618,130,361,6
Tingvoll43413269,330,260,5
Vindafjord1361141848,130,161,8
Gamvik1023520,030,050,0
Nordkapp405122312,530,057,5
Værøy1013610,030,060,0
Hamarøy30591616,730,053,3
Hattfjelldal20361115,030,055,0
Fosnes1023520,030,050,0
Meråker3029196,730,063,3
Tydal1013610,030,060,0
Agdenes20261210,030,060,0
Lardal30391810,030,060,0
Vanylven47414298,529,861,7
Fjaler476142712,829,857,4
Trysil849255010,729,859,5
Siljan37211245,429,764,9
Nore og Uvdal374112210,829,759,5
Lunner13816418111,629,758,7
Levanger3473910320511,229,759,1
Kåfjord27381611,129,659,3
Ål71721439,929,660,6
Namsos227236713710,129,560,4
Gol619183414,829,555,7
Vadsø85825529,429,461,2
Tvedestrand859255110,629,460,0
Hurdal34310218,829,461,8
Tinn99829628,129,362,6
Lyngen415122412,229,358,5
Skånland415122412,229,358,5
Selje415122412,229,358,5
Sør-Aurdal41412259,829,361,0
Våler829244911,029,359,8
Stranda657193910,829,260,0
Midtre Gauldal8910265311,229,259,6
Rindal24371412,529,258,3
Åmot728214311,129,259,7
Fræna127937817,129,163,8
Lund55416357,329,163,6
Hol558163114,529,156,4
Suldal698204111,629,059,4
Samnanger455132711,128,960,0
Farsund1351239848,928,962,2
Meløy9710285910,328,960,8
Radøy73421485,528,865,8
Jevnaker87725558,028,763,2
Kvænangen1424814,328,657,1
Berg1424814,328,657,1
Bjarkøy712414,328,657,1
Røst712414,328,657,1
Tysfjord28481614,328,657,1
Røyrvik712414,328,657,1
Aurland28481614,328,657,1
Ullensvang56516358,928,662,5
Bokn141497,128,664,3
Sigdal425122511,928,659,5
Rendalen28381710,728,660,7
Kvinesdal81723518,628,463,0
Røros748214510,828,460,8
Vågan12718367314,228,357,5
Jølster606173710,028,361,7
Stovner336419520012,228,359,5
Froland92826588,728,363,0
Sør-Odal92926579,828,362,0
Ringsaker4756213427913,128,258,7
Våler394112410,328,261,5
Sel719204212,728,259,2
Sør-Varanger15318439211,828,160,1
Sauherad57516368,828,163,2
Bindal25371512,028,060,0
Nesset508142816,028,056,0
Tolga25371512,028,060,0
Austevoll9310265710,828,061,3
Gulen436122514,027,958,1
Førde26925751699,327,962,8
Lavangen18351016,727,855,6
Hyllestad18251111,127,861,1
Eidfjord18251111,127,861,1
Leirfjord29481713,827,658,6
Flesberg406112315,027,557,5
Marker404112510,027,562,5
Austrheim51214353,927,568,6
Nord-Aurdal73720469,627,463,0
Berlevåg111379,127,363,6
Åmli2226149,127,363,6
Folldal2216154,527,368,2
Vikna819225011,127,261,7
Nordre Land96826628,327,164,6
Dønna26371611,526,961,5
Lebesby1524913,326,760,0
Flakstad1534820,026,753,3
Høyanger606163810,026,763,3
Søndre Land7510204513,326,760,0
Engerdal1534820,026,753,3
Nordreisa7910214812,726,660,8
Fusa6413173420,326,653,1
Modum178184711310,126,463,5
Rødøy19451021,126,352,6
Bygland19351115,826,357,9
Bremanger618163713,126,260,7
Nord-Odal65417446,226,267,7
Grane2326158,726,165,2
Halsa23361413,026,160,9
Sandøy2326158,726,165,2
Bardu778204910,426,063,6
27571518,525,955,6
Høylandet3138209,725,864,5
Sande31581816,125,858,1
Lom3118223,225,871,0
Ørskog3529245,725,768,6
Tysnes35492211,425,762,9
Stor-Elvdal35492211,425,762,9
Naustdal47312326,425,568,1
Nesseby16241012,525,062,5
Hasvik1634918,825,056,3
Tjeldsund1634918,825,056,3
Steigen32581915,625,059,4
Vevelstad822425,025,050,0
Namdalseid2426168,325,066,7
Hjelmeland65616439,224,666,2
Leksvik61515418,224,667,2
Sørfold25361612,024,064,0
Etnedal2125149,523,866,7
Kvalsund17341017,623,558,8
Os30471913,323,363,3
Nærøy738174811,023,365,8
Modalen131397,723,169,2
Krødsherad35482311,422,965,7
Balestrand22351413,622,763,6
Hjartdal22351413,622,763,6
Aure457102815,622,262,2
Norddal27361811,122,266,7
Askvoll456102913,322,264,4
Kvitsøy912611,122,266,7
Ballangen37582413,521,664,9
Jondal1423914,321,464,3
Lærdal3818292,621,176,3
Moskenes1022620,020,060,0
Vaksdal46992819,619,660,9
Gjemnes36672316,719,463,9
Karlsøy31562016,119,464,5
Namsskogan16331018,818,862,5
Snillfjord16331018,818,862,5
Lurøy43682914,018,667,4
Smøla22441418,218,263,6
Leka611416,716,766,7
Osen18331216,716,766,7
Fedje811612,512,575,0
Mosvik00000,00,00,0
Utsira410325,00,075,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: BarnehageProfilen
  Antall ansatte i basisvirksomhet etter stillingstype. 2012. Prosent
The chart showing Styrere series, Ped-ledere series, Assistenter series.
     
Andel styrere i barnehagene. 2012
The chart showing Private series.
  Andel pedagogiske ledere i barnehagene. 2012
The chart showing Private series.
  Andel assistenter i barnehagene. 2012
The chart showing Private series.
     



Om BarnehageProfilen      Oppdateringer      Regionale inndelinger      Datagrunnlag      Hjelp

Regio AS