BarnehageProfilen  ..... Regionale nøkkeltall for barnehagesektoren                                                                       Oppdateringer    Hjelp
Skip Navigation Links
Ansatte/Kompetanse  > Ansatte kvinner og menn > Benchmarking
Denne modulen sammenlikner og rangerer regionene etter ansatte på kvinner og menn i barnehagene.
Tabell 1 rangerer regionene etter antall og andel ansatte kvinner og menn i basisvirksomhet.
Figurene viser andel og antall menn ansatt i barnehagenes basisvirksomhet.
Moduler som viser struktur og utvikling i den enkelte region etter de samme kjennemerkene finnes fra menyen i høyre spalte.
  Skip Navigation Links
DinRegion
Benchmarking
.
.
.
     
Velg type region  >>>
  Velg fylke >>>
 
  << Modulen åpner med å rangere alle landets kommuner. Hvis du vil se bare kommuner i ett fylke velger du fylke i valgboksen til venstre. For å rangere fylker, landsdeler storbyer, regioner velger du det under type region.
     
Tab 1. Ansatte i kvinner og menn i basisvirksomhet. 2012
Region 
Antall ansatte kvinner og menn 
Andel kvinner og menn. Prosent 
I alt 
Kvinner 
Menn 
Kvnner 
Menn (Descending)
Kvalsund1713476,523,5
Frogner60047212878,721,3
Sagene57245311979,220,8
Grünerløkka71156514679,520,5
Tana3629780,619,4
Nordre Aker1 04784520280,719,3
St. Hanshaugen5224309282,417,6
Vestre Aker80666614082,617,4
Tromsø1 17498718784,115,9
Oslo9 4227 9821 44084,715,3
Nordstrand77966311685,114,9
Kåfjord2723485,214,8
Røst76185,714,3
Lurøy4337686,014,0
Hole94811386,213,8
Sortland1461262086,313,7
Gamle Oslo7136179686,513,5
Evenes1513286,713,3
Ullern5664917586,713,3
Østensjø77166910286,813,2
Verdal2211922986,913,1
Naustdal4741687,212,8
Hasvik1614287,512,5
Vevelstad87187,512,5
Søndre Nordstrand4904296187,612,4
Trondheim2 8752 52135487,712,3
Skjervøy4136587,812,2
Tønsberg5755057087,812,2
Røyken3072703787,912,1
Bindal2522388,012,0
Førde2692373288,111,9
Andøy5952788,111,9
Vadsø85751088,211,8
Jølster6053788,311,7
Lødingen2623388,511,5
Brønnøy1131001388,511,5
Stor-Elvdal3531488,611,4
Bergen3 7963 36643088,711,3
Hvaler5347688,711,3
Larvik5765116588,711,3
Bærum2 0271 80122688,911,1
Spydeberg8172988,911,1
Sarpsborg6796047589,011,0
Vågan1271131489,011,0
Vestvågøy1481321689,210,8
Tysfjord2825389,310,7
Dovre2825389,310,7
Porsanger4742589,410,6
Alna7096347589,410,6
Bykle1917289,510,5
Lillehammer3803413989,710,3
Asker8988069289,810,2
Kristiansund3563203689,910,1
Vefsn1881691989,910,1
Søgne1691521789,910,1
Gamvik109190,010,0
Moskenes109190,010,0
Flesberg4036490,010,0
Hurum1301171390,010,0
Hamar4033634090,19,9
Ringebu7164790,19,9
Eidskog7164790,19,9
Sør-Varanger1531381590,29,8
Rana3683323690,29,8
Våler8274890,29,8
Åmot7265790,39,7
Høylandet3128390,39,7
Nesodden3132833090,49,6
Fredrikstad9608689290,49,6
Ås2862592790,69,4
Lunner1381251390,69,4
Horten3933563790,69,4
Lillesand1811641790,69,4
Gildeskål3229390,69,4
Stokke1731571690,89,2
Levanger3473153290,89,2
Jevnaker8779890,89,2
Bjerke4844404490,99,1
Berlevåg1110190,99,1
Balestrand2220290,99,1
Sveio9990990,99,1
Oppegård4183803890,99,1
Grimstad3433123191,09,0
Nøtterøy3112832891,09,0
Kongsberg4153783791,18,9
Hadsel10192991,18,9
Nedre Eiker3373073091,18,9
Gran1701551591,28,8
Hurdal3431391,28,8
Stjørdal3893553491,38,7
Kongsvinger2061881891,38,7
Herøy2321291,38,7
Gaular4642491,38,7
Gjøvik3853523391,48,6
Vestby2462252191,58,5
Tokke4743491,58,5
Bodø7316696291,58,5
Kristiansand1 3081 19811091,68,4
Ski4303943691,68,4
Karasjok3633391,78,3
Beiarn1211191,78,3
Namdalseid2422291,78,3
Sandefjord6175665191,78,3
Hammerfest1821671591,88,2
Grorud3162902691,88,2
Drammen8537837091,88,2
Klæbu110101991,88,2
Fjell4163823491,88,2
Mandal2212031891,98,1
Nittedal3813503191,98,1
Porsgrunn4684303891,98,1
Røros7468691,98,1
Stange2722502291,98,1
Alstahaug9991891,98,1
Sørfold2523292,08,0
Lier3753453092,08,0
Eidsvoll3573292892,27,8
Alta3333072692,27,8
Re1551431292,37,7
Sandnes1 1951 1039292,37,7
Dønna2624292,37,7
Solund1312192,37,7
Froland9285792,47,6
Stavanger2 1231 96216192,47,6
Finnøy6661592,47,6
Rygge1851711492,47,6
Arendal6636135092,57,5
Nes2522331992,57,5
Øvre Eiker2412231892,57,5
Nannestad1611491292,57,5
Elverum2962742292,67,4
Bjerkreim5450492,67,4
Farsund1351251092,67,4
Frogn2162001692,67,4
Askøy5455054092,77,3
Skånland4138392,77,3
Frosta4138392,77,3
Sande123114992,77,3
Sør-Aurdal4138392,77,3
Tynset9689792,77,3
Halden3843562892,77,3
Holmestrand1381281092,87,2
Skodje8377692,87,2
Rælingen2642451992,87,2
Eidsberg1531421192,87,2
Kvænangen1413192,97,1
Berg1413192,97,1
Luster8478692,97,1
Ullensaker5775364192,97,1
Kragerø127118992,97,1
Steinkjer3263032392,97,1
Ål7166593,07,0
Averøy8680693,07,0
Stryn129120993,07,0
Haugesund5024673593,07,0
Voss2021881493,16,9
Melhus2752561993,16,9
Nesna2927293,16,9
Leirfjord2927293,16,9
Volda1451351093,16,9
Narvik2482311793,16,9
Hobøl7368593,26,8
Målselv8882693,26,8
Molde3423192393,36,7
Time3443212393,36,7
Storfjord3028293,36,7
Flakstad1514193,36,7
Hamarøy3028293,36,7
Fauske120112893,36,7
Meråker3028293,36,7
Iveland3028293,36,7
Lardal3028293,36,7
Gausdal7570593,36,7
Løten9084693,36,7
Aremark1514193,36,7
Frøya6157493,46,6
Ringsaker4754443193,56,5
Vik4643393,56,5
Osterøy9286693,56,5
Bardu7772593,56,5
Sogndal124116893,56,5
Etne6258493,56,5
Skien6546124293,66,4
Tjøme4744393,66,4
Malvik2212071493,76,3
Nesseby1615193,86,3
Tjeldsund1615193,86,3
Namsskogan1615193,86,3
Eid9690693,86,3
Fusa6460493,86,3
Fyresdal1615193,86,3
Sola5014703193,86,2
Birkenes9791693,86,2
Modum1781671193,86,2
Songdalen9892693,96,1
Meldal5047394,06,0
Råde8479594,06,0
Salangen3432294,15,9
Flekkefjord136128894,15,9
Vågå5148394,15,9
Alvdal3432294,15,9
Lørenskog5194893094,25,8
Namsos2272141394,35,7
Flora1751651094,35,7
Skedsmo7016614094,35,7
Moss4093862394,45,6
Kautokeino5451394,45,6
Surnadal9186594,55,5
Østre Toten1821721094,55,5
Enebakk164155994,55,5
Ringerike3483291994,55,5
Gloppen9287594,65,4
Stovner3363181894,65,4
Balsfjord7571494,75,3
Rødøy1918194,75,3
Bygland1918194,75,3
Hemsedal3836294,75,3
Gjesdal1941841094,85,2
Eigersund2162051194,95,1
Nordreisa7975494,95,1
Hattfjelldal2019195,05,0
Hornindal2019195,05,0
Vegårshei4038295,05,0
Bremanger6158395,14,9
Sørum2662531395,14,9
Øystre Slidre4139295,14,9
Vinje6259395,24,8
Ålesund7076733495,24,8
Grong4240295,24,8
Ørsta168160895,24,8
Vennesla2102001095,24,8
Hof4240295,24,8
Etnedal2120195,24,8
Fet169161895,34,7
Giske148141795,34,7
Fræna127121695,34,7
Kvam127121695,34,7
8581495,34,7
Gulen4341295,34,7
Karmøy6456153095,34,7
Tranøy2221195,54,5
Oppdal110105595,54,5
Øyer6663395,54,5
Gjerdrum111106595,54,5
Midtre Gauldal8985495,54,5
Overhalla6764395,54,5
Åsnes6764395,54,5
Askim2242141095,54,5
Åfjord4543295,64,4
Aurskog-Høland2252151095,64,4
Vindafjord136130695,64,4
Grane2322195,74,3
Nes4644295,74,3
Vanylven4745295,74,3
Fjaler4745295,74,3
Sokndal4745295,74,3
Notodden166159795,84,2
Tysvær167160795,84,2
Båtsfjord2423195,84,2
Eide4846295,84,2
3122991395,84,2
Meløy9793495,94,1
Nærøy7370395,94,1
Rauma9894495,94,1
Evje og Hornnes4947295,94,1
Strand200192896,04,0
Søndre Land7572396,04,0
Harstad3643501496,23,8
Holtålen2625196,23,8
Nissedal2625196,23,8
Vestre Toten159153696,23,8
Aukra5452296,33,7
Norddal2726196,33,7
Vang2726196,33,7
Grue5553296,43,6
Andebu8380396,43,6
Hitra5654296,43,6
Aurland2827196,43,6
Rendalen2827196,43,6
Tvedestrand8582396,53,5
Sauherad5755296,53,5
Sunndal8784396,63,4
Skjåk2928196,63,4
Lindesnes8885396,63,4
Klepp3573451296,63,4
Gjerstad3029196,73,3
Os3029196,73,3
Herøy152147596,73,3
Gol6159296,73,3
Lom3130196,83,2
Trøgstad6361296,83,2
Sund127123496,93,1
Steigen3231196,93,1
Nordre Land9693396,93,1
Rakkestad9693396,93,1
Stord293284996,93,1
Ørland6664297,03,0
Tinn9996397,03,0
Inderøy10198397,03,0
Rennebu3433197,12,9
Tysnes3534197,12,9
Krødsherad3534197,12,9
Orkdal176171597,22,8
Lindås247240797,22,8
Sel7169297,22,8
Gjemnes3635197,22,8
Hemnes7371297,32,7
Svelvik7472297,32,7
Nore og Uvdal3736197,32,7
Lenvik186181597,32,7
Sula150146497,32,7
Lærdal3837197,42,6
Våler3938197,42,6
Marker4039197,52,5
Os322314897,52,5
Vikna8179297,52,5
Kvinesdal8179297,52,5
Lyngen4140197,62,4
Sykkylven123120397,62,4
Selje4140197,62,4
Nome8280297,62,4
Sigdal4241197,62,4
Trysil8482297,62,4
Bømlo211206597,62,4
Rissa8684297,72,3
Tingvoll4342197,72,3
Marnardal4342197,72,3
Aure4544197,82,2
Askvoll4544197,82,2
Samnanger4544197,82,2
Drangedal4544197,82,2
Sør-Fron4544197,82,2
Sør-Odal9290297,82,2
Meland140137397,92,1
Vågsøy9492297,92,1
Ulstein143140397,92,1
Lyngdal144141397,92,1
Risør9694297,92,1
Øksnes4948198,02,0
Vestnes9997298,02,0
Nesset5049198,02,0
Skiptvet5251198,11,9
Kvinnherad211207498,11,9
Randaberg163160398,21,8
Lund5554198,21,8
Hol5554198,21,8
Ullensvang5655198,21,8
Bamble169166398,21,8
Leksvik6160198,41,6
Saltdal6261198,41,6
Stranda6564198,51,5
Hjelmeland6564198,51,5
Årdal6766198,51,5
Hemne6968198,61,4
Nord-Fron7069198,61,4
Radøy7372198,61,4
Nord-Aurdal7372198,61,4
Sauda7473198,61,4
Hareid7877198,71,3
Øygarden7877198,71,3
Odda9695199,01,0
Rennesøy101100199,01,0
Haram131130199,20,8
Skaun135134199,30,7
Lebesby15150100,00,0
Nordkapp40400100,00,0
Måsøy12120100,00,0
Loppa10100100,00,0
Vardø21210100,00,0
Karlsøy31310100,00,0
Torsken13130100,00,0
Dyrøy13130100,00,0
Sørreisa47470100,00,0
Lavangen18180100,00,0
Gratangen13130100,00,0
Ibestad16160100,00,0
Bjarkøy770100,00,0
Kvæfjord38380100,00,0
27270100,00,0
Værøy10100100,00,0
Ballangen37370100,00,0
Træna660100,00,0
Vega18180100,00,0
Sømna34340100,00,0
Leka660100,00,0
Flatanger15150100,00,0
Fosnes10100100,00,0
Røyrvik770100,00,0
Lierne16160100,00,0
Snåsa32320100,00,0
Verran29290100,00,0
Mosvik0000,00,0
Tydal10100100,00,0
Selbu70700100,00,0
Osen18180100,00,0
Roan15150100,00,0
Bjugn69690100,00,0
Agdenes20200100,00,0
Snillfjord16160100,00,0
Smøla22220100,00,0
Halsa23230100,00,0
Rindal24240100,00,0
Sandøy23230100,00,0
Midsund42420100,00,0
Stordal16160100,00,0
Ørskog35350100,00,0
Sande31310100,00,0
Leikanger36360100,00,0
Høyanger60600100,00,0
Hyllestad18180100,00,0
Masfjorden27270100,00,0
Fedje880100,00,0
Austrheim51510100,00,0
Modalen13130100,00,0
Vaksdal46460100,00,0
Austevoll93930100,00,0
Granvin11110100,00,0
Ulvik15150100,00,0
Eidfjord18180100,00,0
Jondal14140100,00,0
Fitjar34340100,00,0
Utsira440100,00,0
Bokn14140100,00,0
Kvitsøy990100,00,0
Suldal69690100,00,0
Forsand21210100,00,0
Sirdal35350100,00,0
Hægebostad25250100,00,0
Audnedal23230100,00,0
Åseral15150100,00,0
Valle21210100,00,0
Åmli22220100,00,0
Kviteseid33330100,00,0
Seljord51510100,00,0
Hjartdal22220100,00,0
Siljan37370100,00,0
Rollag19190100,00,0
Flå11110100,00,0
Vestre Slidre34340100,00,0
Lesja33330100,00,0
Folldal22220100,00,0
Tolga25250100,00,0
Engerdal15150100,00,0
Nord-Odal65650100,00,0
Rømskog880100,00,0
Kilde: Statistisk sentralbyrå  <><>  Bearbeiding: BarnehageProfilen
  Andel ansatte menn. 2012. Prosent
The chart showing Private series.
     
     
  Antall ansatte menn. 2012
The chart showing Private series.
     
   



Om BarnehageProfilen      Oppdateringer      Regionale inndelinger      Datagrunnlag      Hjelp

Regio AS